SANTEFIX ZİNKA BAKIM KREMİ
          
 
 
 
FİYATLARI GÖREBİLMEK İÇİN ÜYE OLUN
 

Santefıx Zinka Bakım Kremi Açıklama

Cildimiz vücudumuzun en büyük ve en ağır organıdır. İç organları dış etkenlerden koruyan bir elbise görevi görür. Haliyle vücudumuzda en çok mineral, vitamin, enerjiye ihtiyacı olan dolayısı ile en çok bakıma ihtiyacı olan organımızdır. Yapılan çalışmalarda cildin ihtiyacı olan en önemli mineral çinko dur. Kadınların günlük 8,erkeklerin günlük 11 mg çinkoya ihtiyacı vardır. Bu çinkonun %95 den fazlası cilt için kullanılır.

Bu anlamda ZİNKA cildin dostudur.

İçeriğindeki kantaron ve çinko cilt için gerekli tüm mineral ve vitaminleri karşılayarak cildin günlük bakımında elzemdir.

Çinko;

  1. Londra Hammersmith Hastanesi Dermatoloji Bölümünün 2000 yılında yaptığı çalışmada sivilce oluşumunu engelleme ve oluşan sivilcelerin tedavisinde çinkolu krem ve sabunların, en az benzoil peroksitli kremler kadar etkili olduğu kanıtlanmıştır.
  2. 2008 yılında 47 egzemalı hasta üzerinde yapılan çalışmada; bir gruba clobetasol krem diğer gruba çinkolu krem verilmiş; çinkolo krem ile tedavi olan hastalarda iyileşmenin daha çok ve daha hızlı olduğu gösterilmiştir.
  3. UV ışınlarının cildi yıprattığı ve daha çabuk yaşlandırdığı bilimsel bir gerçek olup, çinkolu ürünlerin cildi korumada en güvenilir unsur olduğu tespit edilmiştir.
  4. Çinkolu ürünlerin yara yerine uygulandığında hasarlı hücrelerin onarımının hızlandığı ve temiz kaldığı anlaşılmıştır.
  5. Amerikan Dermatoloji Akademisi çinko içeren kremlerin; özellikle yanak, burun, çene ve yüzde kahverengi lekelere neden olan yaygın görülen melazmadan ve doğum lekelerinden kurtulmada en önemli tedavi olduğunu  söylemişlerdir.

 

Cildin ana yakıtı olan çinko nun kantaron ile birleşmesi sonucu ZİNKA ; her evde baş ucunda durması gereken hem önleyici hemde tedavi amaçlı bir bakım kremidir.

Bize Danışmak İster misiniz?  Bize Ulaşın , Uzman Doktorumuz Sizi Arasın.

Santefix, Prof.Dr. Selahattin Serin Tarafından SERİN AR-GE Laboratuvarlarında Geliştirilmiştir.

 

Ürün Yorumları


Başlık :
Yorum :
Puan :
Bu ürüne hiç yorum yapılmamıştır.

Mandalin İtriyat © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.